logotype

Centrul de Studii Romano - Chineze
The Romanian – Chinese Studies Center

 

Vizita de la Institute of World Economics and Politics 

 

In data de 31 octombrie 2012, Departamentul de Studii Asiatice s-a bucurat de vizita a 3 cercetatori de marca ai Institute of World Economics and Politics din cadrul Chinese Academy of Social Studies, Assistant Director Song Hong, Assistant Research Fellow Xu Xiujun si Assistant Research Fellow Feng Weijing. La intalnirea cu cei 3 cercetatori au participat conducerea Universitatii Romano-Americane, prin domnul Rector, Prof. Univ. Dr. Ovidiu Folcut si domnul Prorector, Prof. Univ. Dr. Florin Bonciu, alaturi de reprezentanti ai Departamentului de Studii Asiatice – domnii Serban Georgescu si Mihai Sebea, al Centrului de Studii Romano-Chineze – domnul Alex Crisu, precum si studenti ai Universitatii Romano-Americane. Le multumim pentru vizita.

 
Parteneri:
logotype
Acest website foloseste cookies. Continuarea navigării pe acest site se consideră acceptare a politicii de utilizare a cookies.
Află mai multe Accept!